Istorijat Yumeiho terapije


Yumeiho Kotsuban tehnika je masažoterapija nameštanja kostiju kuka pritiskanjem i gnječenjem putem koje je moguće tretirati većinu zdravstvenih tegoba modernog čoveka. Nastala je davne 1978. godine kao rezultat primene drevnih znanja iz Kine i Japana koja je u ovu terapiju uvrstio sensei Masayuki Saionji (Masajuki Saionđi). 

Tokom 1975. godine Masayuki Saoinji sreće Shuichi Ohno Hidekazua, koji je bio vrlo poznat majstor Seitai Ho 整体法 veštine u Japanu.
Seitai Ho je takođe bila manuelna veština koja je korektivno delovala na ljudski organizam odnosno njegovu fiziologiju, i to kroz primenu određenih procedura-tehnika nameštanja zglobova, masaže i tretiranja akupresurnih tačaka. Navedene tehnike vode poreklo iz drevnih Zheng Ti Fa 证题法 tehnika rehabilitacije koje su korištene u budističkim manastirima u Kini, a među kojima je bio najpoznatiji Shaolin (Šaolin).

sensei Shuichi Ohno Hidekazu
Masayuki Saionji je nakon izučavanja mnogih drevnih metoda u Kini i Japanu kao što su Anma, Seitai Ho i Shiatsu uzeo najefektivnije tehnike i kreirao ovu novu terapiju. 
U Yumeiho Kotsuban tehnici terapeut-maser tretira pacijentove mišiće i koriguje sve zglobove primenom određenih manipulacija. Yumeiho terapija se sastoji od tačno 100 baznih tehnika.
Mnogo pacijenti koji su bili odbijeni od strane zvanične medicine i za koje nije postojala nada u izlečenje su nakon Yumeiho tretmana počeli da se osećaju zdravije i vratili se u normalan život.

Pun naziv ove veštine je Kotsuban Yumeiho Taiso ili u prevodu "Specijalna orijentalna božanstvena masaža" odnosno "Terapija nameštanja kostiju kuka pritiskanjem i gnječenjem."

Na japanskom kanđi pismu prikaz naziva tehnike bi izgledao ovako: 
骨盤湧命法Kotsuban Yumeiho
Kotsuban骨盤 – karlica;
Yu – tok, proleće, rast; “Mei – vitalna energija; “Ho – metoda, tehnika

Na osnovu prevoda, evidentno značenje je da je ovo manuelna terapija čijim se tehnikama pokreće životna sila u cilju lečenja karlice kao i čitavog organizma.

Masaža Yumeiho Kotsuban, nameštanje i stimulacija svih kostiju i zglobova tela, kombinovana sa uglavnom vertikalnim pritiskanjem i gnječenjem mišića i vezivnog tkiva radi oslobađanja napetosti – ima za cilj da vrati izgubljenu ravnotežu i simetriju tela i da samim tim omogući harmonično funkcionisanje celog organizma. Ova kompleksna i bazična manuelna terapija osim što povlačenjem, istezanjem i nameštanjem dovodi do uzglobljenja i fiksiranja kostiju, predstavlja i izvanrednu prevenciju od svih bolesti.

Yumeiho terapija se danas praktikuje u više od 30 zemalja sveta u različitim medicinskim centrima, klinikama, privatnim ordinacijama i centrima za rehabilitaciju. 
Najveći doprinos širenju ove tehnike pripada Međunarodnom institutu za praktičnu preventivnu medicinu iz Tokija koji je osnovao lično Masayuki Saionji.